22 Ekim 2009 Perşembe

Atatürk’ün Gözleri Dolmuş

-Kimmiş bu gelen teröristler?
-“Barış” grubu.
-Sen kimsin bu durumda?
-“Savaş” grubu.

   Büyük usta Yılmaz Özdil’in 21 Ekim 2009 tarihli yazısının girişi. İşte Linki
   Aslında açılımın, saçılımın, teslim töreninin, DTP’nin şovunun her şeyin özeti. DTP milletvekilleri o kadar çok çalıştılar ki artık PKK’dan kopup teslim olanların adı haberlerde dahi “Barış” Grubu olarak geçiyor. Ayrıca gazetecilerin de bir kısmı artık Apo’ya “Sayın” diye hitap ediyor. Peki bu durumda 25 yıldır teröristlere gün yüzü göstermeyen, vatanı uğruna şehit olan gazi olan askerlerimiz ne oluyorlar? İşte onun da cevabını vermiş Yılmaz abi. “Savaş” grubu. Yani hainlerin döşediği mayına basıp gazi olan asker aslında suçluydu. Teröristlerin öldürdükleri bebeklerin ailelerine bir kurşun da Türk askeri sıkmalıydı. O zaman isimleri “Barış Grubu” olacaktı.

   Gazimizin birisi, mayına bastığında kopan ayağının yerine takılan protezi çıkardı ve dedi ki; “Bizim için madalya işte budur, devletimizin bize verdiği şu demir parçası değil!” Sonra da devletin verdiği madalyanın takılı olduğu çerçeveyi alıp yere çarptı. Daha ağır bir küfür var mı?

   AQ Parti başkanı RTE, açılım sürecinde gelişen durumlara itiraz eden muhalefete dönüp diyor ki; “ Siz barış istemiyorsunuz.” O zaman o gaziler de barış istemiyor öyle mi? O gazi “Ben ayağımı verdim lanet olsun vatanınızın içine sıçayım” demedi bugüne kadar. Hep “Vatan Sağolsun” dedi. Eğer bir barış olacaksa önce savaş olması gerekir. Savaş olması içinde karşınızda bir devlet olması gerekir. Gelen gruplara barış grubu diyerek Kürdistan devletini de kabul etmiş olduk. Hayırlı uğurlu olsun. Birkaç yıl sonra Ermeniler gibi ayaklanır bu PKK’lılar, bize soykırım yapıldı diye.

   Osmaniye’de Şehit yakınları ve Gazilerimizin yürüyüşü polis engeline takıldı. Gidecekleri güzergahta yürüyüş yapmak yasakmış. Molotof kokteylleri hazırlayıp, kaldırım taşlarını sökselerdi, 12-13 yaşındaki çocukları ön saflara alıp polisi taşlatsalardı onlara her yol açık olacaktı. Ya aklım almıyor çıldırmamak elde değil sanki 25 yıldır TSK dağda sağa sola mayın döşüyordu. Şehit yakınlarını durduranların polis teşkilatı olması da çok ironik. Sanki yıllar önce Emniyet Amiri Gaffar Okkan’ı şehit edenler yürüyüş yapan gazilerdi.

   Gündemi bırakıp asıl konuya geçmek istiyorum. Evde salonda birkaç tane takvimimiz ve bir de posterimiz var. Hepsinin ortak özelliği, üzerinde Atatürk resimlerinin olması. Hepsi de Atatürk’ün komutan kimliği, cephelerdeki resimlerinden. Resimlerdeki yüz ifadesinde normalde ne bir tebessüm ne de bir surat asma ifadesi var. Ancak normal zamanlarda o resimlere baktığımda nedense Atatürk’ün yüzünde hep bir tebessüm varmış gibi görürdüm. Bugün gözüm resmin birine takıldı ve çok şaşırdım. Diğer resimleri de kontrol ettim ve hepsinde de aynı ifade vardı. Atatürk’ün yüzündeki o tebessüm gitmiş, suratı asılmış, gözleri dolmuştu. Ya sanki karşımdaki en az 80 yıl önce çekilmiş bir resim değil de canlı canlı insan. Sanki o resimler bana dönüp “Allah belasını versin senin gibi, sizin gibi gençliğin” diyordu.

   Haberlerde izledim Mümtaz’er Türköne diye bir insan evladı varmış. Kendisi profesörmüş ve Şu gazete de böyle bir köşenin sahibiymiş. Cümlelerinin tamamını hatırlamıyorum ama özet olarak şunu söyledi; “ Türkiye genelinde bir af çıkarılsın, Apo bu af kapsamı dahilinde olsun, tahliye edilsin, Türkiye Cumhuriyeti’nde paşa olarak göreve başlasın, kendisine ömür boyu maaş bağlansın ve Bodrum Türkbükü’nde görev alsın”

   Nasıl dolmasın Atamın gözleri. Nasıl kabus olmasın şehitlerin ruhları bize. Benim ülkemin televizyonunda benim ülkemin okulunda okuyup profesör olmuş bir adam çıkıyor ve benim ülkemi bölmeye çalışan kişinin tahliye edilmesi gerektiğini, içerde tutulmasının hukuka aykırı olacağını söylüyor.

   Bu ülkenin 70 milyon nüfusu varsa, 700 milyon şehidi vardır. Atatürk’ün gözleri doldu, şehitler ağlıyor. O gözyaşlarının selinde hepimiz boğuluruz.


22.10.2009
Mr_lonely


F07376C024259D480C3048C096E15E827445B5C3

12 yorum:

 1. Bak burdan söylüyorum,çok yakında genel af çıkacak ve buna İmralı'daki bebek katili de dahil edilecek. Bu kadar çapulcuyu güllerle karşıladıktan sonra başka secenekleri yok zaten. Bu günkü o ne idüğü belli olmayan adamın sözleri boşuna değil. Bir başlangıç yaptı o konuşmalarla yakında gerisi gelecek. Bu ağız yoklamasıydı. Tepkiye bakacaklar ki hiç gerek yok. Kimse hiç birşeye karşı tepki verecek gibi görünmüyor. Derinn uykulardayız.

  ŞEHİTLER

  Şehitler, Kuvâyi Milliye şehitleri,
  mezardan çıkmanın vaktidir!

  Şehitler, Kuvâyi Milliye şehitleri,
  Sakarya'da, İnönü'nde, Afyon'dakiler
  Dumlupınar'dakiler de elbet
  ve de Aydın'da, Antep'te vurulup düşenler,
  siz toprak altında ulu köklerimizsiniz
  yatarsınız al kanlar içinde.

  Şehitler, Kuvâyi Milliye şehitleri,
  siz toprak altında derin uykudayken
  düşmanı çağırdılar,
  satıldık, uyanın!

  Biz toprak üstünde derin uykulardayız,
  kalkıp uyandırın bizi!
  uyandırın bizi!

  Şehitler, Kuvâyi Milliye şehitleri,
  mezardan çıkmanın vaktidir!


  Sevgiyle kal

  YanıtlaSil
 2. Zaten bu açılım sürecine de aynı mantıkla girildi. PKK'nın beyin kadrosundan 10 kişi daha İmralı'ya göderiliyor. Galiba ayrı ayrı yerlerde kalınca PKK'yı rahat yönetememişler daha rahat yönetsinler diye hepsi bir yere toplanıyor. Artık aponun avukatları bitap düşmeyecek aponun direktiflerini yönetim kadrosunu getirip götürmek için.
  Aslında yanlış yapıyorlar apoyada diğer beyin kadrosuna da mecliste bir oda ayarlayıp bir kaç yüz tane de koruma tahsis edip daha rahat çalışmalarını sağlayabilirlerdi. Gerçi korunma yönünden İmralı2dan daha güvenli bir yerde yoktur apo için. Yıllarca şehit ettiği Türk askeri koruyor cezaevinde.

  YanıtlaSil
 3. ''Türkbükü’nde görev alsın”,ömür boyu maaş alsın,öldüğünde Ata'mızın
  naaşı kaldırılıp,Anıtkabir'e gömülsün.Bunlar yetmez Özgür.

  Bence,resimleri bütün kamu ve özel sektöre asılsın.Dış temsilcilikler
  ve heryerde büstleri heykelleri
  dikilsin.Hatta ölünceye kadar Federe Devletlerimizin Cumhurbaşkanı olsun.Lütfen unuttuklarımı sen tamamla...

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Bu sözleri söyleyen kişi bir profesör. Bir de bu adamın okuttuğu öğrenciler var. Hepsi olmasa da bir kısmı bunun yolundan gidiyordur.

  Ya Osmanlı Devleti'nin yıkılmasında büyük rol oynayan ve Kurtuluş Savaşında verilen mücadeleyi sürekli baltalamaya çalışan da aynı bu zihniyetti. Artık öyle bir hal alınmış ki hainlik atalarından dedelerinden geliyor. Atatürk'e iftira atanlar, münafıklıkla suçlayanlar, Allah'ın adını kullananlar, insanların beynini yıkayanlar hep bu zihniyet.
  Ben onlardan daha müslümanım. Atatürk'ün yolundan gitmek hainlikse de, Nazım Usta'nın dediği gibi ben vatan hainiyim.

  YanıtlaSil
 5. önce üç beş kuruş için toprakları sattılar,sonra İmf oyunları için borca boğdular.Oy için terör örgütüne prim verdiler.Ergenekoncu olmaktan korkan aydınlar susturuldu,meydan bak kimlere kaldı.Ata'nın gözleri doldu,şehitler ve şehit aileleri ağlıyor..Ve biz o gözyaşlarında boğuluyoruz..Teşekkürler,çok güzeldi.

  YanıtlaSil
 6. O aydınlar Ergenekoncu damgasını yemekten korkmasalardı zaten bir şeyler yapılırdı. Unutmasınlar, o hipiste Ergenekoncu diye tutulan insanların arasında olabilmek bir şereftir. Eğer bir grubun içinde o kadar zeki ve vatanını milletini seven insan varsa onun adı terör örgütü olamaz. O albaylar, paşalar dağda ülkeyi bölmek için değil terörü bitirmek için savaşıyorlardı. Canlarını ortaya koymuşlardı...
  Teşekkürler yorum için...

  YanıtlaSil
 7. Bu sözde açılımdan önce ben bu kadar sinirli değildim ya, gittikçe ayrıma dönüşüyor, bu insanlarlamı kardeş olacağız yani?

  YanıtlaSil
 8. Off yaa fazla söze gerek var mı ama
  Özgür?
  Sevgilerrr

  VATAN HAİNİ

  "Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.
  Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz dedi Hikmet.
  Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ."
  Bir Ankara gazetesinde çıktı bunlar, üç sütun üstüne,
  kapkara haykıran puntolarla,
  bir Ankara gazetesinde, fotoğrafı yanında Amiral Vilyamson'un
  66 santimetre karede gülüyor, ağzı kulaklarında, Amerikan amirali
  Amerika, bütçemize 120 milyon lira hibe etti, 120 milyon lira.
  "Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz dedi Hikmet.
  Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ."

  Evet, vatan hainiyim, siz vatanperverseniz, siz yurtseverseniz,
  ben yurt hainiyim, ben vatan hainiyim.
  Vatan çiftliklerinizse,
  kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
  vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
  vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
  fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
  vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
  vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
  ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
  vatan, Amerikan üsleri, Amerikan bombası,
  Amerikan donanması, topuysa,
  vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
  ben vatan hainiyim.
  Yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla:
  Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.

  YanıtlaSil
 9. Aaa kimler gelmiş. :D
  Geçmiş olsun Ayşegül. Melis söyledi hasta olduğunu, özelden mesaj atabilme sansım olmadığı için beklemek durumunda kaldım.
  Geçmiş olsun tekrar tekrar, hatta tekrar. :D

  Sevgilerle...

  YanıtlaSil
 10. Yorumun için teşekkür ederim.:)

  YanıtlaSil
 11. -Kimmiş bu gelen teröristler?
  -“Barış” grubu.
  -Sen kimsin bu durumda?
  -“Savaş” grubu.
  İşte tam burası en net cevapmış sahiden.Birileri bizlere asıl gündemi domuz gribiymiş yok aşısıymış falan da filan da diye unutturmaya çalışıyor ve unutuluyor da! İnsanları farklı dertler sarmış sadece bireysel hayatları var ama ülkenin nereye gittiğini düşünen yok daha fazla yazmayacağım çünkü ağzımı bozuyorlar ama bozulan ağzıma kızmıyorum, o haklı; onu bozanlar asıl suçlu!

  YanıtlaSil
 12. Ne güzel yazmışsınız, ellerinize sağlık. Çok duygulanarak ve üzülerek okudum. Tekrardan ellerinize ve yüreğinize sağlık. Sevgiler.

  YanıtlaSil

İçinden geldiği gibi yaz,
Gönlünü ferah tutarak yaz,
Okuyan olmasa da yaz,
Sen yeter ki yaz...